تفاوت فلز قدیم و فلز جدید برای دستگاه فلزیاب

در این مقاله از سایت IKPVDERAK وبگاه نمایندگی فلزیاب شیراز قصد داریم تفاوت فلز قدیم و فلز جدید برای دستگاه فلزیاب را برای شما بیان کنیم. باید به این نکته توجه داشته باشید که فلز قدیمی تا زمانی برای دستگاه فلزیاب قدیمی به حساب می آید که هنوز درون زمین باشد؛ فلز قدیمی که از خاک بیرون آمد هیچ تفاوتی با فلز جدید نخواهد داشت. در مورد تفاوت فلز قدیم و فلز جدید نظرات متفاوتی وجود دارد. البته برخی از فروشندگان فلزیاب در این زمینه بسیار اغراق کرده و متراژ فلزات قدیم را نسب به فلزات جدید تا ۵ برابر بیشتر می دانند که غیر واقعی می باشد.

تفاوت فلز قدیم و فلز جدید در عمق کاوش

افزایش متراژ در شناسایی فلزات قدیمی به دلیل آلودگی هایی می باشد که فلزات قدیمی در اطراف خود با گذشت زمان ایجاد می کنند. به این آلودگی ها در اصطلاح یونیزه شدن محیط می گویند. یون های اطراف فلزات قدیمی باعث می شود که دستگاه فلزیاب، آن فلز را فلزی بزرگتر در نظر بگیرد و متراژ آن را هم نزدیکتر فرض می کند. پس تفاوت فلز قدیم و فلز جدید در عمق کاوش رابطه مستقیمی با مقدار یون های اطراف فلز دارد. هر چقدر که فلز قدمت بیشتری داشته باشد، آن هدف توسط دستگاه فلزیاب راحت تر شناسایی می شود، همچنین نوع فلز و چگونگی محیط اطراف فلز تاثیر بسزایی در شناسایی فلز دارد. بر اساس تجربه بسیاری از اپراتور ها در بسیاری از موارد متراژ برای فلزات قدیمی نسبت به فلزات جدید در حدود ۱٫۵ برابر می باشد.

پس این افزایش متراژ رابطه ی مستقیمی با مقدار آلودگی محیط اطراف فلز توسط خود فلز دارد پس هرچه قدمت فلز بیشتر باشد تغییر متراژ بیشتر می باشد و همچنین به نوع فلز و چگونگی محیط اطراف فلز نیز بستگی دارد بر اساس تجربه چندی از دوستانم و تحقیق خودم در بسیاری از موارد متراژ برای فلزات قدیم نسبت به فلز جدید در حدود ۱٫۵ برابر می باشد.

چند مثال برای تفاوت متراژ فلزات قدیمی و فلزات جدید

  • ۱٫۵ متر فلز قدیم > 1 متر فلز جدید
  • ۳ متر فلز فدیم > 2 متر فلز جدید
  • ۶ متر فلز قدیم > 4 متر فلز جدید
  • ۱۲ متر فلز قدیم > 8 متر فلز جدید

برای شناسایی انواع فلزات قدیمی در عمق زیاد زمین و خرید بهترین فلزیاب ها و یون یاب ها از نمایندگی فلزیاب شیراز می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *