تفکیک فلزات در دستگاه فلزیاب چگونه است

تفکیک فلزات در دستگاه فلزیاب به چه معنا و مفهوم است؟ تفکیک در فلزیاب ها به توانایی دستگاه فلزیاب در تشخیص نوع فلز گفته می شود. یعنی اینکه دستگاه فلزیاب قادر باشد بین فلزات مختلف تمایز قایل شود و نوع فلز شناسایی شده را به کاربر گزارش دهد. ویژگی تفکیک و جداسازی فلزات یکی از مهمترین فاکتورهای مورد نظر اپراتور در انتخاب فلزیاب است. در زیر به معرفی انواع سیستم تفکیک در فلزیاب ها پرداخته ایم.

تفکیک فلزات در دستگاه فلزیاب چگونه است
تفکیک فلزات در دستگاه فلزیاب چگونه است

تفکیک فلزات آهنی از غیر آهنی

این نوع تفکیک بیشتر در فلزیاب های VLF قرار داده شده است. اولین بار شرکت فلزیاب فیشر آمریکا این نوع فلزیاب ها را تولید کرد. این نوع تفکیک قادر به جداسازی فلزات آهنی از سایر فلزات می باشد ولی قادر به تفکیک فلزات غیر مغناطیسی از یکدیگر نمی باشد. همان گونه که از نام این نوع تفکیک پیدا است، فلزات غیر آهنی شامل همه فلزات به جز آهن می باشد.

تفکیک فلزات با ارزش از فلزات بی ارزش

بعضی از دستگاه های فلزیاب توانایی تفکیک فلزات با ارزش از فلزات بی ارزش را دارند. فلزاتی مانند طلا، نقره، مس، استیل و آلومینیوم در گروه فلزات با ارزش قرار دارند و فلزاتی همچون آهن، چدن، برنز و مفرق در دسته فلزات بی ارزش قرار گرفته اند. در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار این نوع تفکیک در بعضی از سیستم های فلزیاب قرار گرفت و این روزها بیشتر از ۹۰% فلزیاب به این نوع تفکیک مجهز شده اند.

تفکیک Just Gold

این نوع تفکیک در فلزیاب ها، جدیدترین نوع تفکیک می باشد که در برخی از فلزیاب های پیشرفته تعبیه شده است. این نوع از تفکیک، فلز طلا را به عنوان فلز با ارزش شناسایی کرده و سایر فلزات مانند مس، آلومینیوم، برنز، آهن، نقره و … را به عنوان فلزات بی ارزش گزارش می دهد. این نوع از تفکیک که جدیدترین نوع تفکیک فلزات می باشد برای اولین بار توسط شرکت استرالیایی ماینلب ارائه شده و از آنجا که این دستگاه ها آلومینیوم و آهن پوسیده را به عنوان فلز بی ارزش شناسایی می کنند، خطای تفکیک به صفر رسیده و اپراتور قادر به شناسایی فقط طلا می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه فلزیاب، طلایاب و گنج یاب می توانید با شرکت فلزیاب IKPV تماس حاصل فرمایید

۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *