تله های فیزیکی اهرام مصر

همان گونه که در ساخت اهرام مصر از معماری بسیار پیچیده و حیرت انگیز استفاده شده است، تله های فیزیکی اهرام مصر نیز از مخوف ترین و مرگبار ترین نوع تله دفینه است. درون اهرام ثلاثه انواع مقبره های فراعنه مصر وجود دارد که پس از مرگ آن ها را داخل اهرام دفن می کردند. برای محافظت از این مقبره ها و گنجینه های پنهان شده در کنار آن ها انواع تله های مکانیکی و فیزیکی و تله های ویروسی استفاده می کردند تا کسی نتواند از این مقبره ها سرقت کند. در ادامه مطلب از سایت IKPVDERAK با انواع تله های فیزیکی اهرام مصر و طلسمات مرگبار آشنا خواهید شد.

تله های فیزیکی اهرام مصر
تله های فیزیکی اهرام مصر

انواع تله های فیزیکی اهرام مصر

تله ویروسی یکی از خطرناک ترین تله هایی می باشد که در اهرام مصر استفاده شده است. دیده شده که برخی از افراد که قصد دستبرد زدن به اهرام مصر را داشته اند پس از چند روز جان خود را از دست داده اند. در پژوهش ها مشخص شده است که در بدن هایشان ویروسی وجود داشته که موجب تورم مجاری تنفسی و تب های شدیدی می شده. همچنین با تحقیق در مورد این بیماری در مرکز میکروب شناسی قاهره برخی ویروس های خطرناک را تشخیص داه اند که باعث بیماری های خطرناک و کشنده بسیار می شود. در بین این ویروس ها می توانی به ویروس آپسوژینوس نپژر اشاره کرد که می تواند در میان مومیایی ها و مقابر اهرام حداقل سه تا چهار هزار سال زنده بماند.

باستان‌شناس و مصرشناس مشهور بریتانیایی «هوارد کارتر»  – در سال ۱۹۲۲ میلادی– و تیم همراه وی مشغول حفاری و مطالعه روی معبد توت عنخ عامون بودند که لوحی را یافتند که روی آن نوشته شده بود: «مرگی هولناک در انتظار کسی است که قفل مقبره را باز نماید.» کارتر این نفرین را باور نداشت تا اینکه در سال ۱۹۳۰ میلادی، ۲۲ نفر از افرادی که در زمان گشودن آرامگاه یازدهمین فرعون مصر باستان در آن جا حضور داشتند، مرگ‌شان به همراه خانواده‌هایشان گزارش شد و این پیامد به سرعت رسانه‌ای گشت. هنوز هیچ تاییدی مبنی بر صحت این طلسم وجود ندارد اما گفته می‌شود احتمالا مواد سمی موجود در دیوارهای مقبره و تابوت می‌تواند دلیل مرگ این افراد باشد.

تله ریزشی

نمونه دیگر از تله های که در اهرام مصر به کار می رود تله ریزشی می باشد. تله هایی که در هنگام حفاری مقبره های باعث فرو رویختن سنگ های بزرگ بر سر سارقان می گردد. یک نمونه وحشتناک از این نوع تله توسط یک باستان شناس فرانسوی که در کتابی نوشته شده است. هنگام کار در یک مقبره یک جفت بازو را مشاهده کردم که بر روی تابوت ویران شده افتاده بود. صاحب دست های قطع شده به دلیل جراحت و خون ریزی زیاد در همان مقبره جان سپرده و استخوان های او در کنار تابوت قرار داشت. این باستان شناس بر این گمان است که دزد در حالی که قصد بلند کردن جسد مومیایی را از داخل تابوت داشته است سقف فرو ریخته و سنگ بزرگی بر روی او افتاده که باعث قطع دستان و در نهایت مرگ وی شده است.

جهت خرید فلزیاب از نمایندگی فلزیاب شیراز می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *