تنظیمات فلزیاب چگونه است

تنظیمات فلزیاب می تواند برای اپراتورهای تازه وارد گیج کننده باشد. بنابراین هدف این مقاله بررسی پیچیدگی تنظیمات دستگاه فلزیاب و آنچه که ممکن است برای همه یکسان باشد، می باشد!

تنظیمات فلزیاب چگونه است
تنظیمات فلزیاب چگونه است

پیشگفتار در مورد تنظیمات فلزیاب

وارد شدن در دنیای کاوش و تشخیص فلزات یک کار هیجان انگیز است اما پیچیدگی تنظیمات فلزیاب برای اپراتورهای تازه وارد می تواند ناراحت کنند باشد. فهمیدن اینکه چه تنظیمات خاصی برای تغییر روش کار فلزیاب ها کار می کند بسیار عالی است و اگر شما یک فلزیاب داشته باشید بهتر است قبل از اینکه از آن استفاده کنید، با نحوه کارکرد آن آشنا باشید. با دانستن آنچه که از یک فلزیاب می خواهید و چیزی که می خواهید کاوش کنید، می توانید تنظیماتی را که می خواهید انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که برای خرید فلزیاب هر چه بیشتر تمایل به پرداخت پول داشته باشید، تنظیمات و قابلیت های بیشتری را خواهید داشت. انتخاب یک فلزیاب ارزان همیشه بهترین راه پیش رو نیست. به همین دلیل است که اگر تمایل داشته باشید بدون نگرانی کاوش های خود را انجام دهید، باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. در زیر برخی از تنظیمات فلزیاب در بیشتر دستگاه ها موجود است بیان شده است

بالانس فلزیاب

اولین چیزی که برای آماده سازی دستگاه پس از روشن شدن مورد نیاز است بالانس فلزیاب با زمین است. این قابلیت در برخی از سیستم ها به صورت خودکار انجام می شود و در برخی دیگر توسط اپراتور انجام می شود.

کلید Edit

در کلید Edit هر نوع فلز دارای شناسه VDI مخصوص خود می باشد؛ با انتخاب شناسه VDI دستگاه فلزیاب فقط همان فلز را شناسایی می نماید. در کاوش های دقیق، دکمه Edit موجب واکنش با پاسخ دقیق در تفکیک فلز مورد می گردد.

تغییر فرکانس در تنظیمات فلزیاب Freq Shift

برخی از دستگاه های فلزیاب دارای فرکانس عملکرد چندگانه می باشند و اپراتور می تواند بسته به نوع فلزی که قصد کاوش آن را دارد فرکانس فلزیاب را تنظیم کند. این قابلیت مانند کلید Edit عمل می کند با این تفاوت که در تنظیمات Edit برای هر فلز یک شناسه عددی اختصاص داده شده است اما در FREQ SHIFT باید فرکانس فلز مورد نظر را انتخاب کنید.

ولوم تنظیم صدا Volume

این سوئیچ برای تنظیم میزان صدای اسپیکر داخلی یا صدای هدفون مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از مکان ها نیاز به یک کاوش ساکت و بدون سر و صدا را دارید که به این منظور یا باید صدای خروجی دستگاه را کاهش دهید یا از هدفون استفاده کنید. در کنار این موضوع باید توجه داشت که دستگاه فلزیاب فرکانس های ضعیف را با تن صدای پایین گزارش می دهد پس اگر صدای دستگاه شما بیش از اندازه کم باشد متوجه وجود فلز نمی شود پس سعی کنید در میزان صدای خروجی دستگاه دقت لازم را به عمل آورید تا هدف های مورد نظر را از دست ندهید.

جهت خرید فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *