تکنولوژی فلزیاب و تفاوت های آن

هنگام انتخاب تکنولوژی فلزیاب به سه فناوری فلزیاب تفریحی BFO، فرکانس پایین VLF و فلزیاب پالسی PI مواجه می شوید. هر فناوری فلزیاب نکات مثبت و منفی به کاربر ارائه می دهد و ممکن است بسته به تعدادی از عوامل بهتر یا بدتر کار کند. شما میخواهید بر اساس سبک شکار، سطح مهارت و نیازهای خود یک فلزیاب را انتخاب کنید. سوالی که اغلب از IKPV پرسیده می شود این است: “چگونه این تصمیم را می گیرید؟” مقاله زیر را بخوانید تا یک نمونه اولیه از نحوه کار هر تکنولوژی فلزیاب و استفاده مشترکت آن ها به دست آورید.

تفاوت تکنولوژی فلزیاب ها
تفاوت تکنولوژی فلزیاب ها

تکنولوژی فلزیاب و تفاوت های آن

فلزیاب Beat Frequency Oscillation یا BFO

فلزیاب تفریحی یا فلزیاب سرگرمی که در دسته بندی BFO قرار دارند معمولا با تکنولوژی ساده و عملکرد راحت و کاربرپسند می باشند و تنها نیاز به روشن و خاموش شدن برای تشخیص فلز دارند. کویل آن ها از دو حلقه مس دور آهن یا استیل است. جریان انرژی از میان آن ها عبور می کند و به زمین منتقل می شود. هنگامی که سیگنال شکسته شود یا توسط فلز مختل شود، فلزیاب یک تغییر قابل شنیدن در بلندگو ایجاد می کند و به کاربر در مورد هدف احتمالی هشدار می دهد. به دلیل اینکه این فلزیاب ها بسیار ساده هستند، آن ها انتخاب خوبی برای کاوشگران تازه کار هستند که می خواهند در مناطق تمیز شکار کنند. فلزیاب های BFO برای افرادی که به دنبال یک گزینه راحت با بودجه کم هستند، قابل قبول می باشد.

فلزیاب Very Low Frequency یا VLF

این نوع فلزیاب ها از دو کویل استفاده می کنند، یکی فرستنده و دیگری برای دریافت سیگنال های ارسال شده از اهداف موجود در زمین. کویل فرستند یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که به اشیاء فلزی واکنش می دهد. هنگامی که یک هدف یافت می شود، یک جریان شکل می گیرد. سیم پیچ گیرنده سیگنال را می گیرد و تقویت می کند تا از طریق یک اسپیکر یا هدفون شنیده شود. بسیاری از ردیاب حتی می توانند سیگنال را به تعدادی براساس این که جریان مغناطیسی چقدر قوی است، تبدیل کنند.

فلزیاب VLF بانتی هانتر

به دلیل توانایی این فلزیاب در شناسایی اهداف، تعداد زیادی فلزیاب وجود دارد که از تکنولوژی VLF استفاده می کنند. جعبه کنترل جایی است که در ان پردازش با این نوع فلزیاب انجام می شود. این نوع فلزیاب سیگنال را تفسیر می کند و به راحتی قادر به درک نشانه های صوتی و تصویری است. بسته به اینکه چگونه کار می کند می توانید هدف هایی که نمیخواهید را نادیده بگیرید و از حفاری های بی مورد جلوگیری کنید. در مورد اینکه یک هدف تا چه حد عمق است، این فلزیاب به راحتی این کار را انجام می دهد.

اغلب این فلزیاب ها برای انواع ویژه ای از شکار انتخاب می شوند. برای مثال در طلایاب هایی مانند Makro AU Gold Finder تنظیماتی برای حذف سنگ آهن و شناسایی میدان مغناطیسی طلا وجود دارد. برخی از فلزیاب های جدیدتر مانند Garrett AT Max یا Minelab Equinox Series برای استفاده در انواع مختلف خاک با برنامه های از پیش تنظیم شده به راحتی تغییر می کنند و در شرایط مختلف زمین تنظیم می شوند.

فلزیاب Pulse Induction یا PI

در حالی که انواع قبلی تکنولوژی فلزیاب از دو سیم پیچ که با هم کار می کنند استفاده می کنند، فلزیاب پالسی می تواند از یک یا چند کویل به روش بسیار متفاوت استفاده کند. این سیم پیچ منجر به بیرون آمدن جریان های الکتریکی می شود که در اثر برخورد با یک شی فلزی به عقب می جهند. بهترین راه برای فکر کردن درباره فلزیاب PI این است که شبیه به یک خفاش عمل می کند. هیچ راهی برای تشخیص تفاوت بین اهداف وجود ندارد و فقط می گوید که یک هدف وجود دارد.

بزرگترین مزین این نوع فلزیاب ها این است که بسیار عمیق تر از فلزیاب های VLF و BFO جستجو می کنند. اگر شما قصد دارید تا به دنبال هدف های بسیار عمیق باشید، دستگاهی مانند فلزیاب آنتارس بهترین نتیجه را به شما خواهد داد. بسیاری از افراد از فلزیاب های مخصوص ساحل مانند فلزیاب تورنادو استفاده می کنند. این فلزیاب ها بسیار پایدار و قابل اعتماد برای یافتن هدف ها در ساحل و ماسه های شور است.

فلزیاب های زیادی در بازار برای طیف وسیعی از نیازها و سطوح تجربه وجود دارد. فلزیاب را انتخاب کنید که با آن راحت باشید و بیشتر امکاناتی که به آن احتیاج دارید را برای شما فراهم کند. پیدا کردن آشکار ساز که متناسب با نیازهای شما است، برای انتخاب ویژگی هایی که شما نیاز دارید، به جوش می آید. با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ فلزیاب شیراز تماس بگیرید، ما خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *