جی پی اس در فلزیاب

وجود جی پی اس در فلزیاب برای اپراتورها یک سوال همیشگی بوده است. وجود GPS در برخی از محصولات شرکت های بزرگ مانند Quest یا Minelab امری غیر اجتناب پذیر است. اما چرا چنین شرکت هایی باید در ساخت فلزیاب های خود از GPS استفاده کنند و این قابلیت در فلزیاب چه کاربردی دارد؟

جی پی اس در فلزیاب
جی پی اس در فلزیاب

جی پی اس در فلزیاب چه کاربردی دارد

GPS در فلزیاب های خارجی به اپراتور این امکان را می دهد که مکان هایی را که قصد حفاری در آن را دارد علامت گذاری کند تا در زمان برگشت به این نقطه، این مکان را به راحتی پیدا کند. وجود GPS استفاده از فلزیاب ها را به سطح جدید رسانده که کاوش را برای اپراتورها آسان می سازد اما همین امر در ایران به یک شایعه برای سودجویی کلاهبرداران تبدیل شده است که در ادامه به بحث در مورد آن می پردازیم.

جی پی اس در فلزیاب MINELAB CTX
جی پی اس در فلزیاب MINELAB CTX

شایعه ردیابی فلزیاب توسط GPS

در مورد این شایعه باید گفت که هیچ دستگاه فلزیابی توسط GPS ردیابی نمی شود. از نظر علمی چنین کاری امکان پذیر نمی باشد چون ماژول هایی GPS که بر روی بردهای الکتریکی نصب می شوند فقط گیرنده هستند و تنها قادر به دریافت مختصات جغرافایی از ۲۴ ماهواره می باشد که در محور زمین می گردند. برای اینکه امکان ارسال مختصات دریافت شده به وجود آید باید در کنار ماژول GPS از فناوری های دیگری استفاده کرد که این کار هزینه زیادی دارد در حالی که شما فقط قیمت فلزیاب را پرداخت می کنید و حتی در بسیار از موارد اصلا امکان چنین کاری وجود ندارد.

فلزیاب های بدون GPS

جی پی اس در فلزیاب مساله ای است که ذهن بسیاری از اپراتورها را به خود در گیر کرده است. بیشتر افراد دوست دارند که یک فلزیاب بدون GPS داشته باشند تا اینکه بخواهند مختصات جغرافیایی محل های کاوش شده را در جایی ذخیره کنند. بیشتر فلزیاب ها بدون قابلیت GPS هستند؛ در زیر می توانید چند نمونه از بهترین فلزیاب های بدون GPS در فلزیاب شیراز با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ ببینید.

فلزیاب اشنایدر
فلزیاب اشنایدر

اسکنر موبایلی MobiFuture
اسکنر موبایلی MobiFuture

فلزیاب تصویری آنتاری ایمیجینگ
فلزیاب تصویری آنتاری ایمیجینگ

فلزیاب چند منظوره HOXNE
فلزیاب چند منظوره HOXNE

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *