خاک سفید در دفینه یابی

در این پست از سایت فلزیاب IKPV مطالبی را درباره خاک سفید و استفاده آن برای ساخت سفیدخانه و استفاده آن در ساخت و علامت گذاری انواع تله دفینه برای شما دوستان علاقه مند به باستان شناسی قرار دادیم. خاک سفید در دوران کهن چه کاربرد و استفاده ای داشته است؟ توضیحات کامل در مورد خاک سفید را می توانید در ادامه این مقاله مطالعه بفرمایید.

خاک سفید را چگونه تهیه می کردند و در مقبره های مهم استفاده می کردند؟

  • از مکان هایی که دارای این نوع خاک بوده اند به مکان های مورد نظر برای استفاده حمل می کردند
  • با پودر کردن سنگ های آهکی، خاکی شبیه به آرد درست می کردند که وقتی درون کار است سفید می باشد اما زمانی که در محیط آزاد قرار می گیرد مانند برخی از پودر سنگ ها به رنگ سرخ گرایش پیدا می کند.

شاید برای شما هم استفاده از خاک برای تله گذاری تعجب آور باشد!

با پودر کردن سنگ های آهکی و سرند کردن آن به دفعات زیاد نوعی خاک به دست می آید که حتی از آردهای مورد استفاده در نانوایی هم سبک تر و نرم تر بوده و آن را برای تله گذاری مورد استفاده قرار می دادند. به عنوان مثال زمانی که کاوشگر در حین کاوش با یک چاهی کم عمق روبرو می شود که گمان می کند هدف اصلی درون است، به امید اینکه عمق چاه کم است و می تواند به درون چاه بپرد؛ این کار خطرناک را انجام می دهد در حالی که کف چاه را خاک سفید سرند شده پوشانده که از بالای چاه مشخص نیست. کاوشگر با پریدن به درون چاه در عین ناباوری با صحنه ای روبرو می شود که مرگ حتمی را در پی خواهد داشت. خاک های نرم زیر پای او سریعا خالی می شود و کاوشگر بی احتیاط به پایین هدایت می شود در حالی که نمی تواند کوچکترین کمکی به خود کند درون چاه سقوط می کند و در خاک سفید غرق خواهد شد.

جهت خرید فلزیاب با گارانتی معتبر می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *