درخت در دفینه یابی

درخت در دفینه یابی بر روی صخره ها و مکان هایی مثل آن به عنوان علامت گنج ترسیم نمی شود. استفاده از درخت در دفینه یابی آداب و قواعد خاص خود را دارد. درختانی با عمر طولانی به عنوان یک نقطه ثابت نشانه گذاری می شود.

تفسیر نماد درخت در دفینه یابی

سرو دو شاخه (چنگالی)

مهمترین ویژگی درخت سرو دوشاخه بودن آن است. درخت سروی که حداقل سه نفر بتوانند با دست به دست دادن بتوانند آن را در آغوش بگیرند، به طور متوسط ۲۰۰-۲۵۰ ساله خواهد بود. در اثنا یا قبل و بعد از جنگ آزادی این درخت به عنوان مکان ثابت در نظر گرفته می شده است. اگر شکل یک درخت سرو با این مشخصات پیدا کردید، درست در زیر قسمت دو راهی درخت به دنبال شکافی بگردید که سال ها پیش درست شده است. شکاف مورد نظر امروزه باید در حد و اندازه های یک بشقاب بوده باشد.

اگر از پشت نماد چشم و دقیقا از نقطه زیر دو راهی به طرف مقابل نگاه کنید، معمولا در فاصله ۷ و یا ۷۰ قدمی دنبال یک امارت بگردید. زیر دو راهی درخت به معنی نماد V می باشد، حرف V در الفبای عربی معادل عدد ۷ می باشد. در این شرایط یکی از دو نقطه به عنوان محل دفینه مشخص می شود. با استفاده از دستگاه فلزیاب این منطقه را جستجو و محل گنج را مشخص کنید.

درخت گلابی وحشی، درخت عرعر، درخت بلوط و درخت کاج

این ها از نوع درختان با عمر طولانی هستند که معمولا در اراضی و مناطق باز به صورت کمیاب در حیاط خانه های روستایی وجود دارند. از آنجا که درخت گلابی وحشی و درخت عرعر به صورت وحشی در بیشه زارها می روند، احتمال دارد که گنجینه های راهزنان و نیز پول ثروتمندان روستایی در زیر چنین درخت هایی پنهان شده باشد. تا زمانی که خلافش ثابت نشده باشد، اگر دو عدد درخت وجود داشته باشد بین آن ها و در صورتی که سه درخت وجود داشته باشد، در زیر درخت بزرگ و یا درخت کوچک می باشد.

اگر در نزدیکی درخت ها رودخانه وجود داشته باشد، بین نزدیک ترین درخت و رودخانه، اگر بر جهت جاری شدن آب منطبق نباشد، فاصله بین چشمه و درخت با قدم اندازه گیری شده، سپس در سمت مقابل به همان اندازه پیش بروید طوری که چشمه در وسط این فاصله قرار بگیرد. مکانی را که به این صورت به دست آمده را مورد بررسی قرار دهید. در مواردی که درخت ها دوتایی باشند، در قسمت جلو یا عقب نقطه سوم را اندازه گیری کرده و برای پیدا کردن محل گنجینه ضلعی درست می شود. درخت اصلی و مادر این دو درخت معمولا سالخورده، سوزانده و یا بریده شده باشد. درختی را که از جوانه آن می تواند روییده باشد، بررسی کنید.

درخت توت در دفینه یابی

این درخت معمولا در بین خانه ها دیده می شود، بین درخت توت و نقاط مهم موجود در خانه ارتباط مستقیم وجود دارد. برای مثال فرد مخفی کننده گنج همیشه می خواسته گنج دفن شده را تحت نظر داشته باشد. برای همین امر پنجره محل اقامت و یا خواب وی مشخص می شود. جایی کمی پایین از درخت بهترین جا برای پنهان کردن و مواظبت از دفینه می باشد. این نقطه معمولا با شروع از در و به سمت در ورودی خانه معمولا ۱/۳ یا ۷ قدم می باشد.

درخت گردو در گنج یابی

معمولا درخت گردو، درخت باغ ها و محل های نزدیک مناطق مسکونی است. جهت و فاصله نقطه ای که با توجه نقطه درخت معین شده، قابل تشخیص نیست. لکن به توجه حروف ابجد که در فرهنگ ایرانی عنصری غیر قابل اجتناب به شمار می آمد، عدد ۳ به دست می آید (۳ = ج). آنچه مشخص خواهد شد، قرار گرفتن دفینه در سه قدمی درخت بوده، لازم است اطراف آن به دقت مورد بررسی قرار گیرد. (درخت سایه داری است و امانت در زیر سایه حفاظت می شود).

جهت خرید فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *