در این پست از سایت فروش فلزیاب و باستان شناسی سایت IKPVDERAK کارشناسی دفینه آتشکده در گنج یابی را برای شما عزیزان قرار دادیم. آتشکده در گنج یابی به معنای چیست؟ گنجینه و دفینه آتشکده ها در کجا پنهان و مخفی شده است؟

علائم دفینه آتشکده در گنج یابی

علائم دفینه آتشکده در گنج یابی

علائم دفینه آتشکده در گنج یابی

ایرانیان از ز دوران باستان افرادی مذهبی بودند و خدای یگانه را پرستش می کردند و در هر دوره ای از تاریخ نیایشگاه هایی مانند مسجد، آتشکده، معبد و … داشته اند. آتشکده ها در گذشته مکان هایی برای عبادت بودند و به دلیل نبود بانک در دوران باستان مردم اشیاء گران قیمت و اموال خودشان را در هنگام سفر به شهرهای مختلف، در آتشکده به صورت امانت می گذاشتند. در تمام آتشکده ها افرادی مانند خادمین مساجد امروزی مشغول به خدمت بودند و مردم آن ها را به نام کاتب می شناختند که فردی صالح، مذهبی و امانتدار به حساب می آمد. الته در همان زمان هم کاتب ها به دو دسته تقسیم بندی می شدند:

کاتب معمولی

کاتب های معمولی در خدمت مردم عادی بودند و از امانات و اموال مردم محافظت می کردند. هر دو دسته کاتب ها زمانی که اموال شخصی را به صورت امانت می گرفتند، به او رسید می دادند تا وقتی که از سفر باز می گشت، با تحویل دادن رسید اموال خود را تحویل بگیرند. مردم هم برای تشکر از امانت داری کاتب به آن ها هدایایی تقدیم می کردند. در گاهی اوقات نیز شخصی که وسایل خود را به امانت گذاشته بود در راه سفر توسط راهزن ها به قتل می رسید یا در مسیر از شده خستگی تلف می شد و اموال او در آتشکده باقی می ماند. همین اموال دفینه آتشکده را تشکیل می داد.

کاتب اعظم

کاتب اعظم نیز مانند کاتب های معمولی در آتشکده ها خدمت می کردند اما آن ها فقط در خدمت درباریان بودند و از اموال درباریان نگهداری می کردند.

دفینه آتشکده ها در گنج یابی

آتشکده هایی که مخصوص افرار معمولی بود دارای اموال کمتری نسبت به آتشکدهای درباریان بود. خود کاتب ها نیز افراد ثروتمندی بودند، بنابراین زمانی که می مردند اجساد آن ها را با ثروتشان دفن می کردند. علاوه بر موارد ذکر شده، آتشکده ها مکان های مقدسی بودند و مردم برای عبادت خدا به آنجا می رفتند و هدایای بسیاری را اهدا می کردند.

کارشناسی نماد آتشکده در گنج یابی

در زیر تمام آتشکده ها در عمق ۷ متری یک اتاق مخفی قرار داشت و تمام وسایل امانی و هدایا در آنجا پنهان می شد. تمام آتشکده ها یک راه خروجی اضطراری دارند که مواقع حمله دشمن بتوانند از آنجا فرار کنند. کاتب ها را پس از فوت، در ۵۰ الی ۱۰۰ متر جلوتر از آتشکده دفن می کردند.

آتشکده هایی که در ارتفاعات بلند و نوک قله یا تپه بودند مخصوص درباریان بودند که جسد کاتبان را در آنجا و در همان فاصله دفن می کردند. البته با این تفاوت که در صخره جایی را می کندند و به صورت غار درست می کردند و آنها را در همان جا دفن می کردند و در غار را مهر و موم می کردند. در ضمن به خاطر همین موضوع است که اکثر امامزاده هایی که قبلاً آتشکده بودند و بعدها تبدیل به امامزاده شدند، پس از حفاری و کاوش در قسمت زیرین آنها با دفینه و اشیاء باستانی رو به رو می شوند.

برای شناسایی اتاق مخفی در زیر آتشکده ها می توانید از یک اسکنر مانند LEOPARD 16000 استفاده کنید و پس از شناسایی اتاق مخفی توسط یک فلزیاب نقطه زن مکان دفینه های مخفی شده را به راحتی پیدا کنید. برای خرید این فلزیاب ها می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید.

درباره نویسنده: فلزیاب فروش

درود بر شما کاربران عزیز سایت IKPVDERAK. بنده مدیر این وب سایت دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب به شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید یا با شماره 09917579001 تماس بگیرد.