در این پست از سایت IKPVDERAK قصد بحث در مورد دفینه پل های قدیمی داریم. در دوران باستان مخصوصا دوران هخامنشیان مقداری طلا و سکه را در مکان هایی از پل ها پنهان و جاسازی می کردند. این خمرهای سکه و طلا نوعی بیمه برای مرمت و بازسازی پل در زمان خرابی آن بوده است. برای پیدا کردن دفینه پل های قدیمی باید همه سنگ های پل را به خوبی بررسی کنید و هر سنگی که رنگ و جنس آن با سایر سنگ ها تفاوت داشت را بردارید. احتمالا گنج، دفینه، کتیبه و یا سکه هایی در پشت آن جاسازی شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به کارشناسی در مورد نحوه پیدا کردن گنج در پل های باستانی و قدیمی بپردازیم.

دفینه پل های قدیمی

دفینه پل های قدیمی

کارشناسی دفینه پل های قدیمی

در صورت مشاهده تفاوت رنگ یکی از سنگ های پل، باید آن را در بیاوریم. در پشت آن سنگ جایی که از نفوذ آب در امان است حتما دفینه و کتیبه است و باید آن نقطه را به دقت زیاد جستجو کنید. لازم به ذکر است که دفینه پل یا گنج پل هزینه ای بوده که برای بازسازی پل کنار گذاشته می شده و اکثرا سکه خالص است. پیش نهاد می شود اگر این علامت را روی پل های قدیمی مشاهده کردید حتما از دستگاه فلزیاب استفاده کنید. برای خرید فلزیاب با ارسال رایگان به تمام نقاط کشور می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید. در این حالت همه سنگ های پل به یک رنگ هستند اما یکی از سنگ ها در جایی دور از دید و پنهان با رنگی متفاوت است.

علامت پل یکی از نمادهای بسیار مهم می باشد زیرا خود آن مستقیما نشانه دفینه و گنج است در صورت مشاهده نماد پل به روش زیر عمل کنید.

کاوش دفینه در پل های باستانی ایران

هنر پل سازی از زمان کهن در کشور ایران مرسوم بوده به همین دلیل پل های باستانی بسیاری در ایران وجود دارد که دارای ارزش بسیار زیادی از نظر تاریخی است اما تمام این پل ها دارای دفینه نیست پس اقدام به تخریب بیهوده هر پلی نکنید. در دوران صفویه برای تمام کاروانسراها و پل های ساخته شده چند خمره دفن می کردند. پادشاهان صفوی برای اینکه در آبادانی مملکت در زمانی که پل ها خراب شده به مشکل نخود یا کاروانسراها خراب نشود مقداری زیادی سکه طلا را در مکانی از کاروانسرا ها و پل ها پنهان می کردن تا در صورت نیاز در روز مبادا برای مکان های گفته شده هزینه شود. به همین دلیل همه کاروانسرا ها و پل هایی که در زمان صفوی ساخته شده دارای دفینه می باشد.

پل تاریخی شاه عباسی در استان قزوین

درباره نویسنده: فلزیاب فروش

درود بر شما کاربران عزیز سایت IKPVDERAK. بنده مدیر این وب سایت دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب به شبکه های اجتماعی ما مراجعه کنید یا با شماره 09917579001 تماس بگیرد.