دفینه چاه های مخفی

در اینجا ما با شما هستیم تا به شما توضیح دهیم در قدیم دفینه چاه های مخفی چگونه بوده است چاه ها در قدیم به عنوان پناه گاه و راه مخفی ورود و خروج قلعه ها و تومولوس ها که به عنوان قبرستان و یا حتی قلعه های خاکی دیدبانی بود استفاده می شد. می توانید در بیشتر مکان ها این نوع چاه ها پیدا کنید که کاملا خشک هستند. آیا تا حالا فکر کرده اید که یک چاه خشک ممکن است چه کاربردی دارد؟

دفینه چاه های مخفی
دفینه چاه های مخفی

دفینه چاه های مخفی

جنگ های فراوان و حمله سارقان و دولت های بیگانه و حتی جنگ های داخلی به قلعه ها در زمان گذشته، معماران باستان را به این فکر انداخت که یک راه مخفی برای این قلعه ها طراحی کنند که در زمان حمله به عنوان یک راه گریز برای افراد سلطنتی و یا به عنوان پناه گاه استفاده شود که از دید دشمن مخفی باشد. پس این چاه ها را را طراحی کردند و مردم فکر می کردند که یک چاه خشک شده و از کار افتاده در اینجا است. همین امر موجب شد که به مرور این کلک جا بی افتد و از آن به عنوان کاربردهای دیگر مانند پنهان کردن دفینه در این چاه ها هم استفاده کنند.

طراحی داخلی چاه

طراحی داخلی چاه
طراحی داخلی چاه

طراحی داخلی در این چاه ها از قانون خاصی رعایت می کنند مثلا عمق مشخص آن که معمولا بین ۱۳ تا ۳۳ متر و تعداد کمی هم ۶ متر است. طرح ساختار آن به شکل قیفی، گرد یا مستطیلی بود و در انتها راهی از این چاه باز می شد که در ابتدا به شکل یک اتاق خالی است. برخی از این اتاق ها پیچ در پیچ و برخی هم طاق دار هستند اما قانون بیشتر ان ها یکی است که معمولا یک راه از پشت یا سقف اتاق باز می شود و به تونل متصل می شود.

ابتدای این تونل ها با یک سنگ بزرگ پلمپ شده و اول مسیر به شکل شتر گلویی می باشد که از نفوذ آب به داخل جلوگیری کند.. در ادامه را حتما به تله دفینه برخورد می کنید و در آخر به اتاق اصلی که اتاق دفینه می باشد راه پیدا می کنید.

تفسیر دفینه چاه

دفینه برخی از این چاه ها در بدنه است، قسمتی که قیفی شکل است و رنگ یا آجر آن قسمت فشرده تر است. احتمالا از نماد خاصی مانند نماد پیکان یا نشانه فلش در این قسمت استفاده می شود. یک درخت قدیمی و کهنسال با یک قبر در جلوی آن در بالای چاه در کنار چند نماد رخ انسان می تواند به معنای دفینه چاه های مخفی باشد. قبر کنار درخت احتمالا مربوط به آخرین شخصی است که جانش را در این راه گرفتند که مکان فاش نشود.

تفسیر دفینه چاه
تفسیر دفینه چاه

نمادهایی مانند نماد مربع یا جوغن به صورت تکی یا چند تایی در کنار قلعه های خاکی عظیم، قلعه های نظامی، سنگ های عظیم الجثه، از آثاری هستند که نشان دهند وجود دفینه در این چاه ها است. بیشتر این نوع چاه ها به صورت دست چین با خاک پر شده اند.

جهت خرید فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *