دفینه کاروانسرا در کجا پنهان شده است

در این پست از سایت IKPVDERAK قصد کارشناسی دفینه کاروانسرا را داریم. وجود دفینه های کوچک مانند خمره های کوچک در اطراف کاروانسرا ها امری طبیعی بوده. در کاروانسراهای صفوی، دولت مقداری سکه را به منظور تعمیر و بازسازی کاروانسرا در اثر حوادث احتمالی مانند زلزله، سیل و باران و … در مکان هایی از کاروانسرا مخفی می کرد تا در زمان بازم از آن ها استفاده کند. همچنین برخی از افراد در گذشته برای محافظت از اموال خود در برابر راهزنان و سارقان، مقداری از آن را در محوطه کاروانسراها مخفی می کردند تا در مسیر بازگشت از سفر بتوانند آن ها رار بردارند.

کارشناسی دفینه کاروانسرا

دو مورد از مهمترین نشانه هایی که در اطراف کاروانسراها پیدا می شود آب انبار و نماد شتر است. در صورتی که نماد شتر همراه با بار باشد احتمال وجود دفینه در آن مطقه بسیار زیاد است. کنار ستون های موجود در حیاط کاروانسراها یکی از رایج ترین مکان ها برای پنهان کردن دفینه بوده است. به این شکل که شبانه و به صورت مخفیانه در پای این ستون ها چاله را حفر می کردند و سکه های خویش را در آنجا پنهان می کردند تا در زمان بازگشت از سفر آن ها را بردارند.

کف حجره ها یکی دیگر از مکان هایی برای پنهان کردن دفینه کاروانسرا از آن استفاده می گردند. مسافرانی که شب را در این حجره ها می گذراندند گوشه ای از کف اتاق را حفر می کردند و سکه های خود را در آنجا مخفی می کردند. برج های قرار گرفته در اطراف کاروانسرا نیز از مکان های احتمالی برای پنهان کردن اموال بودند. لازم است تا اطراف این برج ها را با یک دستگاه فلزیاب پالسی مورد کاوش قرار دهید. در بسیاری از موارد مشاهده شده که بری از افراد کلاهبردار با ارائه گنج نامه های تقلبی که در آن ها محل پنهان کردن دفینه در کاروانسراها نوشته شده است قصد سودجویی و فریب افراد را دارند. اگر این دفینه ها واقعا وجود داشته باشند خود این افراد اقدام به پیدا کردن آن ها می کنند و نیازی به فروش نقشه گنج به شما نیست!

در برخی از موارد که مقدار جنس کم بوده است افراد با در آوردن یکی از خشت های دیوار اتاق و یا محل دیگری از کاروانسرا، اموال را در پشت این خشت ها پنهان کرده و سپس این خشت ها را نصف کرده (به جهت ایجاد فضا برای جنس) و سپس در محل خود قرار می دادند. برای یافتن این اهداف دیوار ها را به دقت بررسی کنید به دنبال خشتی باشید که از لحاظ موقعیت قرارگیری و یا رنگ با بقیه خشت ها متفاوت باشد. مورد آخر در زیر اجاق قرار گرفته در اتاق ها می باشد. بسیاری از افراد با حفر کردن خاک زیر اجاق اموال خود را در آنجا قرار می‌دادند.

جهت خرید فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *