سنگ آسیاب در دفینه یابی

سنگ آسیاب ، سنگی است که در آسیاب های آردساز برای آسیاب گندم یا سایر غلات مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ آسیاب به صورت جفت است شامل یک سنگ متحرک در بالا که به طور معمول کمی مقعر است و سنگ زیرین که کمی محدب است. این کمک می کند تا آردی که به لبه های بیرونی سنگ هدایت می شود در کانال اطراف سنگ جمع آوری شود.

سنگ آسیاب در دوران باستان

سنگ آسیاب در دوران باستان
سنگ آسیاب در دوران باستان

سنگ آسیاب در دوران باستان برای آرد کردن گندم استفاده می شد. اگر در جایی این نوع سنگ را دیدید، باید دقت کنید که شکل سنگ باید طوری باشد که یک سمت آن کاملا صیغل خورده باشد و سمت دیگر آن صاف باشد. در صورتی که در مرکز آن یک سورخ باشد نشانه دفینه نمی باشد اما اگر بر روی آن بیش از یک سوراخ بود می توان آن را به عنوان آثار و نشانه گنج بشناسید. در این صورت مسیر راه را نشان می دهد.

تفسیر سنگ آسیاب

تفسیر سنگ آسیاب
تفسیر سنگ آسیاب

در کنار این سنگ، راهی را که بعد از کندن ۱ الی ۲ متر به ساروج و بعد بعد از ساروج هم به راهرو می رسد، می بابید. درون راهرو هم باید یک نمونه دیگر از این سنگ باشد. این به معنای مسیر درس راهرو است. هر سوراخ نشان دهنده تعداد اتاق است.

البته دفینه موجود در این سنگ زیاد نیست و معمولا یک اتاق غذا و یک اتاق مهمات و اتاق دیگر دفیفنه است. این آثار معمولا در نقطه های بلند کوه پیدا می شوند که برای پیدا کردن آن می توان به دنبال دو عدد سنگ کله قندی در کنار او بود. اندازه هر یک از این دو سنگ تقریبا به اندازه یک یخچال کوچک می باشد. معمولا در خود یکی از این کله قندها مقداری سکه پنهان می کردند.

برای شکستن این سنگ در زیر آن نقطعه تعبیه شده است که قسمت حساس سنگ است و می توان به راحتی از آن نقطه سنگ را شکست.

مطالب مرتبط

جهت خرید فلزیاب از نمایندگی فلزیاب شیراز با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *