علت خطای فلزیاب چیست

آیا تا به حال برای شما پیش آمده باشد که دستگاه فلزیاب شناسایی طک هدف طلایی را به شما گزارش داده باشد اما پس از حفاری با فلزی بی ارزش روبرو شده باشید؟ علت خطای فلزیاب چیسـت ؟ دلایل بسیاری وجود دارد که یک اپراتور با خطای فلزیاب مواجه می شود. ما در ادامه به این بحث می پردازیم.

علت خطای فلزیاب چیست

همان طور که گفته شد دلایل بسیاری باعث بروز خطا در فلزیاب می شود. برخی از این خطا به ممکن است به دلیل وجود آلودگی بسیار در محیط کاوش باشد و دستگاه فلزیاب شما برای چنین محیطی مناسب نباشد مثلا در محیط های ساحلی که دارای خاک شور هستند نمی توان از یک فلزیاب پالسی استفاده کرد، به این علت که فلزیاب های پالسی برای کاوش در عمق زیاد طراحی شده اند و در زمین های مرطوب و شور نمی توانند مانند یک فلزیاب VLF عمل کنند.

بالانس اشتباه زمین

بالانس اشتباه زمین
بالانس اشتباه زمین

بالانس زمین به صورت اشتباه می تواند مهمترین علت خطای فلزیاب باشد. وقتی که فلزیاب خود را روشن می کنید اولین موردی که باید برای کاوش آماده شود بالانس فلزیاب با زمین است. اگر بالانس دستگاه فلزیاب درست نباشد تقریبا می توان گفت که به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید!

تنظیم حساسیت فلزیاب

تنظیم حساسیت فلزیاب
تنظیم حساسیت فلزیاب

پس از اینکه از بالانس فلزیاب خود مطمئن شدید نوبت به تنظیم حساسیت می رسد. ابتدا محیط خود را توسط یک کارشناس با تجربه بررسی کنید سپس با توجه به عمق کاوش احتمالی حساسیت دستگاه را تنظیم کنید. اگر در عمق کم قرار است کاوش کنید نیازی نیست که حساسیت دستگاه فلزیاب خود را زیاد کنید چون با زیاد کردن حساسیت دستگاه فلزیاب دست است که عمق کاوش افزایش می یاد اما در کنار آن خطای فلزیاب نیز زیاد می شود. برای هماهنگی با یک کارشناس با تجربه در مورد فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید.

عدم درک صحیح از دستگاه فلزیاب

زمانی که دستگاه فلزیابی را انتخاب می کنید باید به تمام نقاط ضعف و نقاط قوت دستگاه خود آگاه باشید و بدانید که کاربرد این دستگاه چیست. تنها پرداخت هزینه زیاد برای خرید فلزیاب دلیل بر موفقیت شما نیست، شما باید بدانید که چه کاری را می خواهید انجام بدهید و بسته به نوع کاوش خود فلزیاب مناسب را انتخاب کنید. درست است که هر دستگاه می تواند کارهای بسیار زیادی را انجام دهد اما این نکته را نباید فراموش کرد تمرکز هر دستگاه برای نوعی کار خاص است و کاربرد فلزیاب ها با یکدیگر فرق دارد پس دستگاه مناسب با نوع کاوش خود را انتخاب کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *