غار در دفینه یابی یک علامت گنج بسیار مهم

غار در دفینه یابی یکی از مکان های بسیار مهم برای پنهان کردن دفینه ها بوده است که رازهای نهفته ای را در بر می گیرید. این مکان در طول تاریخ بشریت به عنوان مخفیگاه، سکونتگاه و دژ مورد کاربرد بوده است. از جمله غارهای مهم در گنج یابی می توان به غار کلماکره ، غار علیصدر و غار کرفتو اشاره کرد. غار در گنج یابی  به دو دسته غارهای باز (گشاده)، غار های بسته (مسدود) تقسیم بندی می شوند که هر کدام از ارزش بالایی برخوردار هستند. در دوران اشکانی، ساسانی و ایلامی بیشترین استفاده از غارها می شده است. در ادامه مطلب به رمزگشایی غار در دفینه یابی خواهیم پرداخت.

رمزگشایی غار در دفینه یابی

غار پلمپ یا دفینه خانه

غارهای پلمپ دارای آثار و نشانه های متعددی است که می توان آن ها را در همان محدوده غار پیدا کرد. این نوع غارها به منظور خزانه، انبار آذوغه، سلاح و همچنین مقبره پادشاه در دوران باستان ساخته می شدند و معمولا دارای تله دفینه از نوع ریزی هستند. برای باز کردن پلمپ ورودی غار می توانید از کتراک استفاده کنید. همچنین برای پیدا کردن اتاقک اصلی می توانید از آثار و نشانه های موجود بر روی دیواره غار، کف و سقف استفاده کرد.

غارهای باز در دفینه یابی

در دوران باستان غارهای باز به عنوان خانه، اسطبل و عبادتگاه مورد استفاده قرار می گرفته است. در این نوع غارها مردمان باستان امانت هایی را در دیواره غار پنهان می کردند و احتمال وجود مقبره در کف غار بسیار زیاد است. برای شناسایی مقبره های موجود در دیواره ها و کف غار می توانید از فلزیاب استفاده کنید یا با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ در مورد کاوش خود مشاوره بگیرید. همچنین غارهای باز به عنوان معدن استفاده می شدند که در این صورت باید در اطراف منطقه شهری باستانی وجود داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *