قنات در دفینه یابی | کاریز در گنج یابی

در این پست از سایت IKPVDERAK می خواهیم به تفسیر قنات در دفینه یابی بپردازیم و به شما بگوییم دفینه کاریز در کجا مخفی شده است. قنات یا کاریز راه آب یا کانالی است که در زیر زمین کنده شده، تا آب در آن برای رسیدن به سطح زمین جریان یابد. این جوی یا کانال در عمق زمین برای ارتباط دادن رشته چاه هایی است که از مادر چاه سرچشمه می گیرد. ماد چاه ها معمولا یک چشمه زیر زمینی هستند. قنات ها به منظور هدایت آب و مدیریت آن برای کشاورزی و سایر مصارف به کار گرفته می شوند. این کانال قنات ممکن است تا رسیدن به سطح زمین چندین کیلومتر طول داشته باشند و به محل خروجی آب دهانه کاریز یا سر قنات یا دهن فره می گویند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به تفسیر کاریز در گنج یابی بپردازیم.

تفسیر نماد و نشانه قنات در دفینه یابی و گنج یابی

در ایران باستان و دیگر کشورها به علت نبود بانک همه اموال و سکه های افراد دفن می شده است و برای آن نسخه گنج تهیه می شد. برای پیدا کردن اموال مخفی شده از آثار و نشانه هایی استفاده می کردند تا مکان دفینه گم نشود. در گذشته آثار و نشانه های بسیاری در دفینه گذاری مورد استفاده قرار می گرفت که یکی از بهترین نشانه ها در نقاط مرکزی و کویری ایران قنات یا کاریز ها بودند.

دفینه قنات یا کاریز

نوع دیگری از پنهان کردن دفینه در قنات ها یا آب های زیر زمینی می باشد. به نخوی که در مسیر منتهی از آب چاه یا قنات، یک گودال بزرگ و عمیق حفر می کردند، به طوری که اختلاف سطح آن دائمی باشد. یک یا دو اتاقک ساروجی می ساختند و دفینه را درون اتاقک پنهان و آن را مهر و موم و آب بندی می کردند. با وجود خشک سالی های اخیر و کمبودهای منابع آبی، باز هم قاعده بیشتر این گودال ها پابرجا مانده است! بهترین راه حل آن است که با حفاری چندین گودال بزرگ در نقاط مختلف تونل آب را در سطح پایین ترین انتقال داد. مبحث قنات در دفینه یابی کاری بسیار سخت و دشوار می باشد و نیاز به تخصص قنات و کاریزهای زیر زمینی دارد. همچنین برای پیدا کردن اتاقک ساروجی می توانید از یک فلزیاب ضدآب استفاده کنید.

جهت خرید فلزیاب از نمایندگی فلزیاب شیراز می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *