نحوه تست فلزیاب

نحوه تست فلزیاب به روش های گوناگون انجام می شود که باید از آن اطلاع داشته باشد. در هنگام خرید یک فلزیاب لازم است که دستگاه مورد آزمایش قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که حساسیت مورد نظر را دارد و به درستی کار می کند. شما باید با نمونه های مختلف فلز و همچنین نحوه تست فلزیاب در عمق های مختلف آشنا باشید. ادامه از سایت IKPVDERAK به توضیح تست فلزیاب در زمین برای درک قدرت فلزیاب و تست هوایی فلزیاب پرداخته ایم.

نحوه تست فلزیاب
نحوه تست فلزیاب

نحوه تست فلزیاب در زمین

نمونه هایی از فلز به شکل قطعات مربعی با قطر کم و سایزهای مختلف برای تست فلزیاب در زمین بریده می شوند. در حالت ایده آل بهتر است که جنس فلز از مس باشد. این نمونه ها توسط فروشنده فلزیاب تهیه می شود و نیازی نیست که شما چنین فلزاتی را در هنگام خرید فلزیاب به همراه داشته باشید. پس از تهیه فلز مورد نظر باید در مکان مورد نظر حفره ای عمیق (بسته به قدرت فلزیاب) را حفر کنید، سپس در دیواره حفره طاقچه هایی را در عمق های مختلف ایجاد کنید. کویل فلزیاب را در لبه ی بالای حفره ثابت نگه دارید و دستگاه فلزیاب را بالانس کنید. پس از بالانس فلزیاب از کوچکترین فلز و کویل و اولین طاقچه شروع کنید و دستگاه فلزیاب را آزمایش کنید. هر چقدر که عمق کاوش بیشتر شود باید از فلزی با ابعاد بزرگتر و کویل بزرگتر استفاده کنید. در همین حالت می توانید حالت های مختلف فلزیاب مانند حالت تفکیک یا ALL METAL را مورد آزمایش قرار دهید. در ویدئو زیر نحوه تست فلزیاب دراک ۱۱۰ را در عمق ۳۲۰ سانتی متری و کویل یک در یک مشاهده می کنید:

تست فلزیاب دراک ۱۱۰ در عمق ۳۲۰ سانتی متری

تست فلزیاب در هوا

تست هوایی فلزیاب
تست هوایی فلزیاب

تست هوایی فلزیاب تنها به منظور تنظیمات اولیه فلزیاب و سلامت دستگاه در هنگام تولید دستگاه انجام می شود. هیچ گاه در هنگام خرید فلزیاب این نوع تست را فروشنده قبول نکنید. این نوع تست به سادگی انجام می شود و به این گونه است که کویل فلزیاب را مطابق شکل بالا به صورت ثابت نگاه می دارند و در کنار آن یک متر را قرار می دهند. پس از آن فلزاتی با ابعاد کوچک مانند قوطی اسپری یا انگشتر را از بالای آن عبور می دهند تا از سلامت دستگاه اطمینان پیدا کنند.

جهت خرید فلزیاب با گارانتی معتبر و تست در حضور مشتری و زمین استاندارد از نمایندگی فلزیاب شیراز می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *