نماد اسب در دفینه یابی

یکی از سمبل ها و نشان هایی که در این موجود است نماد اسب می باشد. سمبل اسب به صورت حفر شده و همچنین برجسته و در برخی موارد به شکل تندیس اسب دیده می شود. علامت اسب در اندازه های مختلف وجود دارد برای مثال این نماد اندازه بسیار بزرگ (دو متر و سی سانتی متر در سه متر و هشتاد) هم مشاهده شده. از نماد های مرتبط با این نشانه می توان به سوار کار، نماد نعل اسب،  نماد انسان و جوغن اشاره کرد. اگر دارای سوار کار باشد به معنای وجود مقبره فردی است که مقام دولتی و حکومتی داشته است.

این نماد نیز به مانند نماد حیوانات دیگر، نماد اخر نمی باشد به جز موارد بسیار نادر که به آن می پردازیم

تفسیر نماد اسب

به طور کل هدایای این نماد در جهت دید نشان اسب است یعنی شما برای کشف هدیه اسب، نمی توانید حالت دم را در نظر بگیرد، اگر هم دفینه ای در پشت این نماد باشد مربوط به نماد دیگری است. این نماد به دو صورت کلی رمزگشایی می شود. اول اسبی که در حال حرکت است و دوم اسبی که ایستاده و حرکت نمی کند. برای اسب در حال حرکت، فاصله دورتر و برای اسب ایستاده فاصله نزدیکر را در نظر بگیرید.

تفسیر نماد اسب
تفسیر نماد اسب

نماد اسب در مقیاس بزرگ

اسب در اندازه بسیار بزرگ که دارای سه جوغن یا بیشتر باشد، هدف این نماد در زیر خود اسب است و برای ورود باید در مسیر نگاه اسب در فاصله کمتر از دو متر دنبال یک پلمپ در زیر زمین باشید، نشست بی دلیل زمین می تواند پاسخ معمای شما باشد.

نماد اسب بالدار

اسب بالدار بیشتر در مناطق شمال غرب کشور مشاهده شده است.این نماد به معنای وجود مقبره فره وشی است. اگر اسب بالدار در حال پرواز باشد فاصله کمتر از ده متر و اگر ایستاده باشد در نزدیکی نماد و در مسیر نگاه آن ، با مقبره فره وش روبرو خواهید بود. وجود جوغن ها از نشانه های آخر این نماد است. برای شناسایی راحت تر مقبره می توانید از دستگاه فلزیاب استفاده کنید.

اسب حفر شده

اسب حک شده که سر اسب به سمت پایین باشد و این گونه به نظر آید که در حال خورد غذا است اشاره وجود دفینه در فاصله نزدیک دارد یعنی در حدود پنج متر در سمت نگاه اسب. با جوغن یا نعل اسب و یا نشانه ای که مربوط به اسب باشد همراه است که نماد آخر شما می باشد. اگر نماد آخر را پیدا نکردید همان پنج متر را در نظر بگیرید.

رمزگشایی علامت اسب

سمبل اسب که سر آن به سمت روبرو باشد اشاره به دفینه در فاصله دور دارد. فاصله ای که باید در نظر گرفته شود بستگی به اندازه نماد دارد. یعنی اگر سمل بزرگتر باز یک متر است باید تا ۳۰ متر در نظر بگیرید و اگر نماد کوچکتر از نیم متر است باید تا پانزده متر لحاظ کنید. در این فاصله ها شما با نشانه های آهر را خواهید دید که اکثرا یک تخته سنگ عمودی ریشه دار است. بسیار دیده شده که پس از طی مسافت پانزده متر با جوغن چشم حقیقت بین روبرو شده اند.

از علامت های آخر این نشان می توان به جوغن، کله اسب، جای سم اسب و گاهی زین اسب اشاره کرده که به شکل مکعبل کوچک تراش خورده است. در صورتی که این نماد ها پیدا نکردید بدون شک تخته سنگ بزرگ عمودی را خواهید دید که به شکل مکعب، تراش خورده و یا به صورت طبیعی مکعبی شکل هستند. نکته ای که بسیار مهم است چگونگی قرار گرفتن سر اسب می باشد، سر اسب کلید اصلی معما است. در صورتی که سر اسب به سمت پایین باشد اشاره به نزدیک و اگر بالاتر باشد به معنای وجود دفینه در فاصله دورتر است.

نکات مهم

به عنوان یک نکته ضروری می توانیم بگوییم اگر در مسیر نگاه اسب استاده باشید و به سمت نماد نگاه کنیم باید نماد را به صورت کلی ببینیم یعنی نمی شود محل را انتخاب کرد که از آنجا نه نماد مشخص باشد و نه سنگ قابل رویت باشد. برای کشف دفینه اسب، باید این نکته در نظر گرفته شود که حتما بتوان از آنجا نماد را دید یا به صورت کلی بتوان سنگ حکاکی شده را مشاهده کرد. پس هدف اسب، به مقیاس و اندازه خود اسب و طرز قرار گرفتن سر اسب بستگی دارد.

نماد اسب که دارای سوار باشد نیز تقریبا به همین صورت است. با این تفاوت که کلید معما در وسایلی است که در دست سوارکار است می باشد. اگر سوار بدون وسیله بود اشاره به فاصله تقریبا دورتر دارد. در هر صورت در مسیر حرکت اسب نشان آخر را خواهید یافت.

نکته ای که لازم می بینم آنرا بیان کنم این است که نمادهایی که اسب دو پای خود را بالا برده (بسیار کم است) مشهور است که همان نقطه ای که پای اسب فرو می آید دفینه کوچکی است.

جهت خرید فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *