نماد سرباز در دفینه یابی

در این پس از سایت IKPVDERAK کارشناسی نماد سرباز در دفینه یابی را برای شما عزیزان قرار دادیم. آیا تندیس سرباز یا سردیس سرباز بر روی سنگ ها نشانه وجود گنج و دفینه است؟ در ادامه با سایت IKPVDERAK همراه باشید تا به کارشناسی این نماد بپردازیم.

نظریه اول در مورد کارشناسی نماد سرباز در دفینه یابی

کاربرد نماد نیم رخ سرباز به عنوان حفره پلمپ شده و خزانه می باشد. هر کجا که این نماد را مشاهده کردید باید در جستجوی حفره مسدود شده در مقابل دید سرباز باشید. پشت پلمپ خزانه ای می باشد که اموال دولتی از قبیل ابزار آلات جنگی و سکه های فراوان درون آن جای داده شده است. به این نکته توجه داشته باشید که نماد سرباز بدون تله دفینه نمی باشد چون سرباز به معنای محافظ و وظیفه محافظت از دفینه را دارد. پس در هنگام کاوش این نماد بسیار محتاط باشید.

نظریه دوم

در دفینه های وزیری برای آثارشناسی دفینه از نمادهایی استفاده می شد که بهترین مفهوم را داشته باشد تا بازماندگان وزیر و یا پادشاه حتی پس از فوت آن ها بتوانند با رمز و رموزی که داشتند به دفینه خود دسترسی داشته باشند. سردیس سرباز در آثارشناسی دفینه به معنی نگهبان می باشد. یعنی هر جایی که سردیس سرباز یا تندیس کامل سرباز مشاهده شود چه با کلاه و نیز و چه بدون نیزه و فقط سردیس باید به دنبال یک ورودی پلمپ شده باشیم. ورودی که سرباز از آن مراقبت می کند ممعمولا در پست سرباز قرار دارد یعنی بر خلاف نگاه سرباز. نوع پوشش سرباز نشان از دوره های تاریخی مختلف دارد و بیانگر تاریخ و صاحب آن دفینه می باشد.

توجه: وجود تندیس سرباز به ویژه هخامنشی در استان فارس و اصفهان و اطراف شهر پارسه و تخت جمشید نشان دهند مسیر تخت جمشید بوده و دلیل بر وجود گنج و دفینه نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *