نماد شتر در دفینه یابی

نماد شتر در دفینه یابی و گنج یابی تفسیرهای مختلفی دارد که بر اساس دوران مختلف باستان شناسی به آن ها می پردازیم. نشانه شتر از زمان کهن در بین اقوام ایرانی نمادی از صبر و مقاومت بوده است. در بیشتر شهرها و مناطق باستانی می توان نماد شتر را که از سنگ و صخره ساخته شده است مشاهده نمود. همین امر موجب شده تا شتر مورد احترام باشد. دفینه های کوچک که پیشکر مردم بودند و دفینه های بزرگ شاهی به آثار و نشانه شتر نسبت داده شده اند.

نماد شتر در دفینه یابی
نماد شتر در دفینه یابی

نماد شتر در دفینه یابی

زمانی که علامت شتر در شیب کوه، دره و یا تپه قرار گیرد، به یک غار و یا ورودی پلمپ شده در جهت دید همان دامنه کوه اشاره دارد. برای فهمیدن فاصله دقیق باید بر روی نماد شتر سوار شد. در سمت دید فرد باید درخت، سنگ سیاه، سنگ چین و یا هر مورد مشکوک دیگر مورد بررسی قرار گیرد. این گونه موارد دارای تله مکانیکی ریزشی می باشند. در صورت کوچکترین اشتباه و برداشتن اشیاء فرعی، تمام غار فرو می ریزد.

نشانه شتر یک کوهانه در گنج یابی

نشانه شتر یک کوهانه در گنج یابی
نشانه شتر یک کوهانه در گنج یابی

نماد سنگ شتر در قسمتی از تاریخ که بازه ای میان دوران اشکانیان و ساسانیان است، در دشت های وسیع قرار می گیرد. بر اساس اهمیت منطقه و پتانسیل آن برای پنهان کردن گنجینه ها، شکل و ساختار نشانه شتر تغییر می کند. اگر شتر یک کوهان داشته باشد دارای گنج و دفینه ای است که شامل ظروف و اشیاء نقره است. در سه الی هفت قدمی پهلو راست پیکره شتر و در عمق سه متری به گل پخته شده که بسیار سفت است رسید و اتاق اصلی در تونل فرعی قرار دارد.

نشانه شتر دو کوهانه در گنج یابی

نشانه شتر دو کوهانه در گنج یابی
نشانه شتر دو کوهانه در گنج یابی

نماد شتر دو کوهانه که بیشتر در دوران سلوکی و هخامنش مورد استفاده قرار گرفته و نمادی اعتقادی و برای نشان دادن راه شاهی بوده است که اشاره به تپه باستانی و یا فرورفتگی زمین دارد که مربوط به مقبره شاهی و دفینه ای با ارزش که شامل طلا و مفرق می باشد.

علامت شتر ایستاده

در پشت مکان ایستادن علامت شتر ایستاده باید سنگی تخت وجود داشته باشد که جلوی آن به صورت کله قند است. آن را جستجو کنید، باید یک الی دو متر اول جسد انسان پیدا می شود و در عمق هفت متری دفینه نمایان می شود. میزان حجم دفینه به اندازه کوهان شتر بستگی دارد . در صورتی که دارای یک کوهان باشد دارای دفینه کمتر و اگر دو کوهان باشد مقدار دفینه بیشتر است. معمولا دفینه نماد شتر از یک دیگ تا هفت دیگ می باشد و ممکن است تعدادی مجسمه هم موجود باشد و ابعاد آن معمولا ۲۰ الی ۵۰ سانتی متر می باشد.

سمبل شتر آبستن

در مکانی که سمبل شتر آبستن دیدید دفینه موجود در داخل شکم همان شتر است که با ساروج مهر و موم شده است. این شتر ها را معمولا از مخلوط سنگ و ساروج می ساختند و دلیل نمی شود حتمای اجزای شتر مانند گردن به بدنش وصل باشد. در بعضی از مکان های اجزای بدن جدا هستند و زمانی که از پشت به آن نگاه می کنید شبیه به شتر میشود. به این دلیل این کار را انجام می دادند که به راحتی قابل شناسایی نباشد.

شتر حکاکی شده

این شتر نماد گنج است اما نه به صورت مستقیم. در هر مکانی که نماد شتر حکاکی شده دیدید باید به دنبال نماد دوم  باشید که معمولا در مسیر شیب قرار دارد. متراژ کار بستگی به نماد دوم دارد که آخرین نماد و دفینه را نیز نشان می دهد.

نماد دوم در شتر حکاکی شده

اگر نماد دوم عقرب بود مسیر در کنار نهر و یا رودخانه امتداد دارد و راه ورود آن نزدیک به تخته سنگ بزرگی است که مسیری بسیار پر خطر خواهد داشت و حداقل دارای چهار تله دفینه است. به دلیل که حفره ای در مسیر آن ایجاد می شود مکانی مناسب برای مارهای سمی است.

اگر این آثار در جنگل ها و مکان رطوبتی پیدا شدند به خاطر رطوبت موجود در هوا و یا رانش جنگلی بیشتر این تله ها خود به خود از کار می افتند و مارهای سمی در آن وجود ندارند، اگر هم ماری باشد غیر سمی خواهد بود ولی اگر همین نماد در جای خشک باشد تله های فیزیکی آن کاملا فعال و خطرناک خواهد بود پس باید بدانید که در کار نماد دوم اهمیت بسیاری دارد.

شتر کاروان همراه با ساربان

هر جا که تعداد شترها بالا رفت و در جلوی آن ها ساربان ایستاده بود به این معنی است که این دفینه متعلق به کاروان است که توسط سارقان در ان جا مدفون شده است. در جلوی آن دره ای وجود دارد که باید در کنار آن مسیر مال روی قدیم را پیدا کرد و مسیر را به سمت دره ادامه داد تا به سنگ بزرگی در کنار دیواره کوه رسید که صخره چسبیده است و در روبروی ان سنگ بزرگ تپه ای به صورت کله قند وجود دارد و باید دقیقا مسیر کله قند را به سمت پایین به متراژ هفت متر جستجو کرد. در بعضی از اوقات در آن سوی دیگر دره تپه کله قندی را می توان پیدا کرد.

جهت خرید فلزیاب می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *