نماد شمشیر در گنج یابی به معنای قدرت باستان، جنگ و دفاع در نزد مرمان باستان بوده و همیشه این نماد مورد احترام بوده است. در ادامه با کاربردهای تارخی نشانه شمشیر و اهمیت آن در دفینه یابی می پردازیم.

نماد شمشیر در مقبره ها

نماد شمشیر در مقبره ها
نماد شمشیر در مقبره ها

علامت شمشیر از دوران اشکانی تا اویل دوران اسلامی به عنوان نمادی برای مقبره های سرداری، نظامی و جنگی بر روی صخره هایی حکاکی می شدند که بر بالای تپه و یا کوه قرار داشتند. در صورتی که شمشیر مقبره داشت در جهت نوک شمشیر ۷ قدم بردارید. دفینه آنجا پنهان شده است. در صورتی که شمشیر به صورت نوک کج حکاکی شده بود مربوط به مقبره سردار اشکانی و اسلامی است و اگر نوک نماد شمشیر راست بود مربوط به دوره ساسانی بود.

فقط در صورتی که شمشیر به صورت عمودی روی صخره حکاکی شده باشد مقبره و هدف دقیقا زیر همان سنگ بوده و اول باید سنگ به طور کامل خارج شود.

نماد شمشیر مرز و منطقه جنگی

نماد شمشیر مرز و منطقه جنگی
نماد شمشیر مرز و منطقه جنگی

اگر در کوه و بیابان یک شمشیر واقعی را پیدا کردید، به قدمت آن توجه کنید. تصویر شمشیر بالا مربوط به دوره اشکانی بوده و باید دانست که دو حالت دارد. اول آنکه اینجا منطقه جنگی بوده و ارتش اشکانی در مقابل دشمان جنگیده و پایگاه های نظامی بنا نموده است. دوم آنکه نمادی از تعیین مرز میان دو کشور می باشد، در هر دو صورت مربوط به دفینه نیست.

لذا اگر در سطح هموار نشانه شمشیر را مشاهده نمودید و تپه، کوه یا صخره دیگری در کار نبود، اشاره به یک دفینه بسیار با ارزش در ۱۰۰ قدمی سمت غرب دارد.

مقالات مرتبط

فروش فلزیاب در شیراز به همراه گارانتی معتبر ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱