نماد شیر در گنج یابی به معنای شجاعت، شکوه و تمدن باستان بوده. این نماد نزد مردمان باستان لقب سلطان حیوانات و روح نگهبان را از آن خود کرده است. همیشه نشانه شیر اشاره به درجه و مرتبه های شاهی دارد. در ادامه به تفسیر نماد شیر و کاربرد آن در زمینه دفینه یابی می پردازیم.

نماد شیر مقبره شاهنشاهی

نماد شیر مقبره شاهنشاهی
نماد شیر مقبره شاهنشاهی

علامت شیر توسط بهترین معماران دوران اشکانی، ساسانی و دوره های مختلف باستانی، در قالب پیکره و تندیس طراحی و حکاکی می شده است. زمانی که شیر سنگی در کنار تپه، کوه و چشمه باشد، باید در جهت دید آن غاری وجود داشته باشد. پس از شکستن ساروج و باز نمودن درب پلپ، به نسخه خطی خواهید رسید که آدرس مقبره شاهی را می دهد و باید ترجمه شود. اگر نماد شیر بر روی سنگی نقاشی شده باشد، باید در جهت دم نشانه شیر سه قدم برداشت و در عمق سه متری به گور دخمه شاهنشاهی رسید. گوردخمه نوعی مقبره اتاقکی سنگی می باشد.

نماد شیر سنگی دربار حکومتی

نماد شیر سنگی دربار حکومتی
نماد شیر سنگی دربار حکومتی

نشانه شیر در زمینه گنج یابی در صورتی در اطراف آن ستون، سنگچین و آجرهای باستانی باشد اشاره به کاخ سلطنتی دارد که در اصل محوطه تاریخی به شمار میرود و هر قسمت از آن با ارزش هست لذا باید ابتدا سفال های پراکنده را جمع آوری کرده و قدمت شناسی شوند سپس با قلم مخصوص خاک های منطقه الک (پاک) شود. معمولا در کاخ های درباری مقبره وجود ندارد اما باید به دقت به دنبال تونل مخفی گشت که در عمق بالا و زیر خاک قرار دارد. این تونل مخفی توسط سربازان ساخته میشد و تمامی خراج و حقوق وزیران در آنجا نگهداری می شده است. باید توجه داشت که بر اساس شرایط نماد شما تفسیر تغییر خواهد کرد و در این مقاله حالت های کلی موضوع نشانه شیر در زمینه گنج و دفینه یابی را بررسی خواهیم نمود.

نمادهای مشابه

جهت خرید فلزیاب از شیراز به همراه گارانتی معتبر با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

درود بر شما کاربران عزیز سایت IKPVDERAK. بنده مدیر این وب سایت دعوت می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در...
Read more about فلزیاب فروش