نماد طاووس در دفینه یابی

نماد طاووس و پرندگان دیگر در پیدا کردن دفینه ها نقش مهمی دارند و حتی برخی از نمادها و نشانه پرنده در گنج یابی محل دقیق یافتن گنج را به شما نشان می دهد.

نماد طاووس در دفینه یابی
نماد طاووس در دفینه یابی

نماد طاووس در گنج یابی

نقش های موجود در دم طاووس که به نوعی شبیه به نشانه هایی مانند چشم هستند و در زمان باز شدن دم کاملاً نمایان می شوند، در علم باستان شناسی نشانگر مقبره و آرامگاه بوده و نماد فناناپذیری و جاودانگی و صورتگر تداوم حیات و زندگانی است. به طور کلی علامت طاووس ، در نمادگرایی آیین مسیحیت استفاده شده است. احتمال دارد نشانه طاووس در ورودی یک مقبره انفاردی یا گورستان دیده شود.

تفسیر نماد طاووس

در مورد علامت طاووس تفسیرهای دیگر نیز وجود دارد و گفته شده که به معناد آرامگاه یک شاهزاده خانم باکره است و جواهرات و اشیاء قیمتی که می تواند جهیزیه دختر باشد در انباری زیر زمین مخفی شده است.

علاوه بر این نماد طاووس در اساطیر یونانی، به هرا الهه آسمان ها و ملکه ایزدان المپ، بانون قدرت و حامی زنان اشاره دارد. چشمان هرا به نقش های دم طاووس تشبیه شده اند و در اسطوره زئوس پادشاه خدایان و فرامانروای تمام زیارتگاه های و اقع در کوه المپ، سنین جوانی ۲۵-۳۰ سالگی اش را مثال می زند.

همچنین علامت طاووس نشانگر رهبانیت اوایل دوران مسیحیت و نماد کشیش اعظم بوده است. این نماد را می توان در تزئینات قبر و دیوار یافت.

نمادهای مشابه

جهت خرید فلزیاب از نمایندگی فروش فلزیاب در تهران می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *