نماد لاک پشت در دفینه یابی با اندازه های مختلف بر روی سنگ فقط و فقط به منظور مخفی کردن یک گنجینه می باشد. در هر مکانی که نشانه لاک پشت را مشاهده کردید، باید بدانید که در آن مکان حالا دور یا نزدیک به علامت لاک پشت ، حتما دفینه ای پنهان شده است.

نماد لاک پشت در گنج یابی
نماد لاک پشت در گنج یابی

نماد لاک پشت در ایران باستان

نماد لاک پشت تفسیر های مختلفی را در زمینه گنج یابی در بر می گیرد. در این پست بر اساس منابع تاریخی معتبر به تفسیر نماد لاک پشت پرداخته شده است. نماد لاک پشت در ایران باستان به معنای استقامت و آبادی بوده است. به همین دلیل در دوران مختلف تاریخ پیکره و تندیس لاک پشت ساخته شده و هدایایی به عنوان پیشکش کنار آن پنهان می شده است. نماد لاک پشت برای مقبره سرداران اشکانی و بزرگان قبیله های مناطق غربی ایران باستان استفاده و تراشیده می شده است. همین موضوع باعث شد تا بعدها در دوران ساسانی به معنای واقعی نشانه لاکپشت برای کروکی و نقشه دفینه قرار گرفته و در بعضی موارد بخشی از پازل یک نسخه پوستی یا سنگی باشد.

نماد لاک پشت در ایران باستان
نماد لاک پشت در ایران باستان

تفسیر نماد لاک پشت در گنج یابی

اگر سر لاک پشت درون لاک بود مربوط به سنگ های قیمتی بوده و دفینه دقیقا زیر نشانه لاک پشت قرار دارد. در صورتی که سر لاک پشت بیرون از لاک باشد و به آسمان نگاه کند، دفینه در پشت سر علامت لاک پشت و در تپه ای قرار دارد که این تپه باید از نظر قدمت بررسی شود و سپس پلمپ ورودی را پیدا کرد. در صورتی که علامت لاک پشت به روبرو نگاه کند در هفت الی پانزده قدمی علامت لاک پشت یک سنگ مشکوک سیاه وجود دارد که زیر آن مقبره سردار ساسانی قرار دارد، لذا بدون دستکش به آن دست نزنید زیرا زهر آلود است.

تفسیر نماد لاک پشت در گنج یابی
تفسیر نماد لاک پشت در گنج یابی

نماد لاک پشت کنار چشمه

اگر علامت لاک پشت کنار چشمه فصلی، چشمه خشک شده، رودخانه و یا سد باستانی باشد نمادی از آبادی و نشانه ای از اله آب (آناهیتا) است. باید مسیر آب را در جهت دید لاک پشت دنبال کرد و به اولین دره ای که میرسیم سنگ سیهای قرار دارد که در اصل ورودی یک تونل پیچیده با تله های متعدد می باشد. این نوع موارد بسیار دشوار و قابل ریسک نیستند دارای عمق کار هشت متر در راستای یک تونل سی متری است.

نماد لاک پشت کنار چشمه
نماد لاک پشت کنار چشمه

نمادهای مشابه

جهت خرید فلزیاب از شیراز می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید