نماد پرنده در دفینه یابی

نماد پرنده در دفینه یابی دفینه های ارزشمندی را در پیش رو دارد. مردمان باستان پرنده را نماد عشق، صعود و تعالی و جاودانگی دانسته اند، معماران سلطنتی پرنده را در شکل های مختلف مانند طاووس، اردک و نشانه کبوتر در دفینه یابی حکاکی می کرده اند که اشاره به مقبره ملکه و جواهرات آن دارند. هر کدام از این نماد ها با توجه به محیط اطراف، شاخص نسبی و بازه زمانی رمز گشایی میشوند. در ادامه به تفسیر دو علامت پرنده در گنج یابی که اشاره مستقیم به دفینه دارند خواهیم پرداخت. 

نماد پرنده در گنج یابی

نماد پرنده در دفینه یابی بسیار می باشد لذا ما دو پرنده که در ایران باستان بیشتر مورد استفاده و احترام بوده را مورد بررسی قرار داده ایم

نماد کبوتر در دفینه یابی

نماد کبوتر در دفینه یابی
نماد کبوتر در دفینه یابی

در بین پرندگان کبوتر، نزد مردمان باستان بیشتر اهمیت داشت و مقدس شمرده می شد. آنها نشانه کبوتر را مکان های بلند مانند تپه، قله و شیب حکاکی می کرده اند. اگر نماد کبوتر به صورت تندیس باشد باید در جهت دید آن به دنبال سنگی گرد به شکل تحم مرغ بود، درون تخم مرغ سنگی، جواهرات گرانبها قرار دارد و زیر سنگ نیز آرامگاه ملکه بانو قرار دارد. اگر نشانه کبوتر بر روی صخره حکاکی و کنده کاری شده بود باید به دنبال تپه ای باشید که درون آن هفت کوزه طلا است. اگر دو عدد کبوتر کنار هم بودند و به هم نگاه میکردند هدف زیر آنجاست. 

نماد طاووس در دفینه یابی

نماد طاووس در دفینه یابی
نماد طاووس در دفینه یابی

در مطلب بالا به تفسیر نشانه کبوتر در دفینه یابی پرداختیم و اکنون نیز به دومین پرنده قابل تقدیس که نماد ایزدبانو یونانی (هرا) است خواهیم پرداخت. این پرنده همان نشانه طاووس در گنج یابی میباشد که همانند دیگر پرنده های غیرشکاری اشاره به مقبره و جواهرات بانوان سلطنتی دارد لذا با این تفاوت که بانوان مسیحی هستند. طاووس به هر شکلی که باشد چه دم آن باز و چه بسته باید در جهت دم ۶۰ قدم برداشت تا به اذن خداوند گنج پنهان برای شما آشکار گردد. 

نمادهای مشابه

خرید فلزیاب ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *