نماد پله در گنج یابی

نماد پله در گنج یابی
نماد پله در گنج یابی

نماد پله به معنای صعود به تعالی بوده و نزد مردمان کهن، از لحاظ عروج و بالاوری اداری دارای اهمیت بسیار است. در ادامه مطلب با نماد پله در دفینه یابی و تفسیر نشانه پله آشنا خواهید شد.

نماد پله و پلکان

نماد پله و پلکان
نماد پله و پلکان

علامت پله زمانی که به تعداد زیاد باشد، در بالای همان کوه یا تپه، قلعه ای وجود دارد و به عبارتی دیگر این پله ها مربوط به راه شاهی و عبور و مرور سربازها بوده است. به همین دلیل این علامت مورد اهمیت است.

در صورتی که تعداد پله ها ۱۰-۱۵ باشد مربوط به مقبره حوضی از جنس ساروج سفید در بالاترین نقطه همان کوه یا تپه می باشد. این نوع مقبره ها دارای اهمیت زیادی است و در بدنه حوضچه خط حکاکی شده است که مشخصات فرد دفن شده را بازگو می کند.

اگر پله ها به تعدا ۳-۷ عدد بود هدف دقیقا زیر خود سنگ پله قرار دارد و عمق دفینه از ۳ متر شروع خواهد شد. این نوع مقبره ها از ساروج قهوه ای ساخته شده اند و تله مکانیکی یا گاز سمی ندارند.

نشانه پله در آیین مذهبی

اگر در انتهای نشانه پله یک مکان برای نشستن وجود داشت که به آن نشیمن می گویند، مربوط به جایگاه سخنران موبدان و روحانیان زرتشتی می باشد که برای مردم سخنرانی می کردند. در این محل ها مردم هدایایی در جهت غرب و به فاصله قدمی به آن ها تقدیم می کردند و سپس آن ها هدایا دفن می شد.

اگر بر روی یکی از پله ها جوغن حکاکی و حفر شده باشد اشاره به دفینه شاهی در نزدیک ترین روستا دارد و بسیار با ارزش است. اینو نوع نماد پله همیشه بستگی به شکل و طرح معماری آن ها دارد. بهترین معماری ها دارای دفینه و مقبره های پربار و بر عکس.

نماد های مشابه

جهت خرید فلزیاب از نمایندگی فروش فلزیاب در تهران می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *