نماد پله در گنج یابی

نماد پله به معنای صعود به تعالی بوده و نزد مردمان کهن، از لحاظ عروج و بالاوری اداری دارای اهمیت بسیار است. تفسیر نماد و نشان پله رو به بالا در گنج یابی اشاره به این دارد که بالا رفتن از چند پله به مکانی با ارزش می رسید. نمادهای موجود بر روی پله یا اطراف آن به شما می گوید که مکان بالای پله مهم است یا پایین پله. اگر تمام نشانه اشاره به بالا داشت شما باید یک مقبره و یک محل زیارتی رو داشته باشید که بسیار مهم هست ولی اگرتمام نشانه ها شمارو به پایین پله میکشونه این مورد دیگه ربطی به قبر و زیارتگاه نداره واین یعنی وجود دفینه و مقدارو عمق کار به تعداد و موقعیتی که سنگ ونماد وجود داره هست همیشه نمادها در روستاهای پولدار نشین و فقیر نشین صدرصد فرق میکرده.

تفسیر نماد پله در دفینه یابی و گنج یابی

به معنای این می باشد که باید از پله بالا و یا پایین رفت تا بتوانید دفینه مورد نظر را پیدا کنید. در جهت پله ای که کوجکتر و یا متفاوت از بقیه می باشد، باید بررسی کامل انجام شود.

نظریه دوم

نشانه مهمی می باشد. نماد تغییر شکل نیز می باشد. به دلیل اینکه هم از پله می توان بالا رفت و هم پایین، می تواند معانی بسیاری را داشته باشد. برای حل معمای نماد پله باید به تعداد پله های آن دقت کنید. تعداد پله ها، بعضی از باورهای فلسفی را نشان می دهد و با اعداد شانس یکسان می باشد (۳، ۵، ۷، ۹، ۱۱، ۴۰، ۷۰). معمولا در معبد ها و مکان های مذهبی تعداد پله ها فرد است. این باعث می شود که با پای راست شروع به بالا رفتن از پله کنید و با پای راست نیز وارد معبد شوید.

اگه به پله به عنوان نمادین نگاه کنیم، اگر رو به بالا باشد، به معنای الهیت می باشد. مکان متعلق به یک انسان مرده که از نظر دینی مهم بوده می باشد. و اگر به طرف پایین باشد، در آنجا چیزهای غیر مشخص بوده و در نقاط جلوتر خبردهنده یک اتافاق است. یعنی چیزهای پنهانی و مهمی در آنجا وجود دارد.

تفسیر نماد پله در دفینه یابی و گنج یابی
تفسیر نماد پله در دفینه یابی و گنج یابی

از آنجایی که بالا رفتن از پله نماد ترفیع می باشد، هدف بزرگی را به شما مژده می دهد. نشانه های موجود در راه باید به خوبی بررسی شوند. در این بین نباید فریب نشانه ها و هدایای کوچک را خورد. این ها ممکن است نمادهای گمراه کننده در دفینه یابی باشند.

گفته می شود که دفینه مورد نظر در سه پله اول قرار دارد. پله ای که با آن آستانه نیز گفته می شود باید با دقت بررسی شود. اگر پله های ۱، ۳ و ۵ از کنار اسکنه خورده باشد، یک علامت بسیار مهم می باشد.  در برخی موارد هم ممکن است گمراه کننده باشد. از طرفی دفینه ممکن است در محلی به غیر از پله ها هم پنهان شده باشد. یک سمبل دیگر نیز وجود دارد که از ۳ پله تشکیل شده است و به معنای مزار سه نفر می باشد.

نظریه سوم

معمولا پله هایی که روی سنگ ثابت باشند، در مکان هایی مثل قبرستان ها و معبدهای روی سنگ ها یافت می شود. به صورت نادر برای اینکه مزار پادشاه دست نیافتنی شود، در مزاری بالایی دفینه گذاشته شده و سپس شکستگی ایجاد کرده و پایین رفته و ۵ یا ۷ پله ایجاد شده است. در بالا و یا ادامه اش، باید به دنبال چاله مزار بود. ولی همیشه پله به مزار نمی رسد. با هدف اصلی نیز استفاده شده است.

نظریه چهارم

پله ای که در تخته سنگی کار شده، اگر در راه پر رفت و آمد نباشد مهم می باشد. تعداد پله ها معمولا فرد می باشد. اگر از پله ها بالا رفتیم و یک منطقه صاف دیده شد، اینجا ممکن است محل نذر و یا قبرستان باشد. اگر با خیلی بالا رفتن بتوان به تخته سنگ اصلی رسید، اینجا ممکن است سنگ قبر باشد. مخصوصا در سمپ چپ آن می تواند مزار انسان مهمی وجود داشته باشد. اگر تعداد پله ها از پنج تا بیشتر بود، بهتر است که زیر پله اول بررسی شود.

تفسیر نماد و نشان پله رو به بالا در گنج یابی

این نمادرو هم میتونسته یک حاکم استفاده کرده باشه و هم یک انسان معمولی پس بدون شک محتویات متفاوتی دارند بیشتراین مواردی که از نشان پله بدست آمده رسیدن به محلی که عبادتگاه بوده و حتی دویا بیشتر قبر در چپو راست نماد و قبر اصلی وپربار دربالاترین نقطه نماد وجود داشته دقیقا به حالت و تراش پله ها وحتی کوچکترین سوراخ روی سنگ پله توجه داشته باشید

نماد پله به تعداد زیاد

علامت پله زمانی که به تعداد زیاد باشد، در بالای همان کوه یا تپه، قلعه ای وجود دارد و به عبارتی دیگر این پله ها مربوط به راه شاهی و عبور و مرور سربازها بوده است. به همین دلیل این علامت مورد اهمیت است.

در صورتی که تعداد پله ها ۱۰-۱۵ باشد مربوط به مقبره حوضی از جنس ساروج سفید در بالاترین نقطه همان کوه یا تپه می باشد. این نوع مقبره ها دارای اهمیت زیادی است و در بدنه حوضچه خط حکاکی شده است که مشخصات فرد دفن شده را بازگو می کند.

اگر پله ها به تعدا ۳-۷ عدد بود هدف دقیقا زیر خود سنگ پله قرار دارد و عمق دفینه از ۳ متر شروع خواهد شد. این نوع مقبره ها از ساروج قهوه ای ساخته شده اند و تله مکانیکی یا گاز سمی ندارند.

نشانه پله در آیین مذهبی

اگر در انتهای نشانه پله یک مکان برای نشستن وجود داشت که به آن نشیمن می گویند، مربوط به جایگاه سخنران موبدان و روحانیان زرتشتی می باشد که برای مردم سخنرانی می کردند. در این محل ها مردم هدایایی در جهت غرب و به فاصله قدمی به آن ها تقدیم می کردند و سپس آن ها هدایا دفن می شد.

اگر بر روی یکی از پله ها جوغن حکاکی و حفر شده باشد اشاره به دفینه شاهی در نزدیک ترین روستا دارد و بسیار با ارزش است. اینو نوع نماد پله همیشه بستگی به شکل و طرح معماری آن ها دارد. بهترین معماری ها دارای دفینه و مقبره های پربار و بر عکس.

نماد های مشابه

جهت خرید فلزیاب از نمایندگی فروش فلزیاب در تهران می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

یک مقاله در مورد “نماد پله در گنج یابی" صحبت میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *