نماد چوپان و گوسفند در دفینه یابی

در این پس از سایت IKPVDERAK قصد کارشناسی نماد چوپان و گوسفند در دفینه یابی را دارینم. زمانی که چوپان به مکانی می رود با مهر و محبت و هشیاری کامل با گله اش رفتار می کند و از آن ها به خوبی محافظت می کند. اگر از دید یک کاوشگر به این نماد نگاه کنیم نماد چوپان دو ویژگی مهم دارد. یکی عصای چوپان است و دیگری خورجین پشت چوپان است که به طور کامل از امانت یا گله اش محافظت می کند. از این دو ویژگی مهم خواهیم فهمید که خورجین چوپان به معنی دفینه، و عصای چوپان جهت و مسافت دفینه را مشخص خواهد کرد.

نظریه دوم کارشناسی نماد چوپان و گوسفند در دفینه یابی

معنا و مفهوم این نشانه شبیه به نماد مرغ و جوجه یا نماد خوک و بچه هایش می باشد. چوپان فردی مادی است که به گله اش مهربانی می کند و می توان آن را از طریق خورجین و عصایش شناخت. به همین دلیل است که جهت عصای چوپان بسیار مهم می باشد. خورجین چوپان نیز به معنای دفینه می باشد. زمانی که چوپان در حال استراحت است گله نیز باید استراحت کنید و بنا بر روایات هر یک از گوسفندان به معنای یک قبر است، یعنی گله گوسفندان نشان از یک مزار خانوادگی می باشد.

بررسی علامت چوپان

نزدیک به نماد چوپان و گوسفند باز هم سنگ هایی وجود دارد که مثل گوسفند خوابیده است. با یک دستگاه فلزیاب این سنگ ها باید به خوبی مورد بررسی قرار گیرند. در صورتی که نقش چوپان به شکل نشسته روی تخته سنگ باشد، به این معنی است که دفینه زیر نماد پنهان شده است، اما باید پشت تخت سنگ نیز با یک دستگاه فلزیاب بررسی شود. به دلیل اینکه چوپان بیشتر در بین مردم ارمنی رایج است، عصا را اندازه گرفته و ضربدر ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر می شود و جستجو انجام می شود. مثال چوپانی که عصایش ۸۰ سانتی متر می باشد، عصایش تقریبا به ۵ تا ۶ متر آن طرف تر را اشاره می کند. شکلی مربوط به اوایل مسیحیت نیز بیان می شود.

جهت خرید فلزیاب به همراه ارسال رایگان به تمام نقاط کشور می توانید با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *