کاربرد فلزیاب

کاربرد فلزیاب ، طلایاب یا گنج یاب در جهان به عنوان یک جستجوگر برای انواع فلزات مختلف، مین یابی و حفره یابی در مکان های مختلف و موارد گوناگون می باشد. اما باور اشتباهی که اپراتورهای فلزیاب در ایران داران این است که دستگاه فلزیاب تنها فلزات بی ارزش را جستجو می کند و قادر به شناسایی فلزات با ارزش مانند طلا و نقره نمی باشد و حتی برخی اطلاع ندارند که این دستگاه توانایی شناسایی انواع حفره و حتی آب را دارد و برای عملیات گنج یابی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد فلزیاب های مختلف

همان گونه که گفته شد دستگاه فلزیاب کاربردهای مختلفی دارد و می تواند برای هدف مختلف مانند مین یابی در زمین های گنج، بازرسی بدنی در فرودگاه یا مناطق نظامی جهت جلوگیری از ورود اسلحه، لوله یابی در صنعت و حتی لایه شناسی خاک در موارد زمین شناسی و … مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی فلزیاب در چند دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

  • فلزیاب صنعتی
  • فلزیاب نظامی
  • فلزیاب حرفه ای
  • فلزیاب سرگرمی

کاربرد فلزیاب نظامی

فلزیاب نظامی
فلزیاب نظامی

هدف از ساخت این نوع از فلزیاب ها یافتن بمب و مواد منفجره در جنگ ها می باشد. همچنین از این نوع سیستم به عنوان کاوشگر مین های کاشته شده در زمین و یافتن گلوله در بدن سربازان استفاده می شود.

تست ربات مین یاب

کاربرد فلزیاب صنعتی

فلزیاب صنعتی جهت حفاظت از تجهیزات و ماشین آلات، توانایی تشخیص و جداسازی قطعات فلزی اعم از فلزات آهنی و غیر آهنی را از میان مواد عبوری روی نوار نقاله را دارد. در بسیاری از کارخانجات صنعتی اگرچه با بکارگیری از جدا کننده های مغناطیسی می توان از ورود بخش زیادی از قطعات آهنی جلوگیری کرد ولی به علت عدم جذب فلزات غیر آهنی توسط آهنربا در مواقعی که تجهیزات دارای حساسیت بالایی می باشند از فلزیاب صنعتی استفاده می شود.

فلزیاب صنعتی
فلزیاب صنعتی

این نوع سیستم برای کارخانجات سیمان، صنایع مس و آلومینیوم، صنایع سرب و روی، کاشی و سرامیک، ماسه ریخته گری، شیشه و سیلیس، گچ، آهک، شن و ماسه، آجر و سفال، صنایع غذایی، نئوپان و چوب، پتروشیمی، بازیافت و کود آلی و کلیه معادن مناسب می باشد.

مزایای فلزیاب صنعتی

  • قدرت جذب بسیار بالا
  • عمر دائم و ثابت بودن شدت میدان مغناطیسی
  • نصب و راه اندازی آسان
  • مطابق با گرید غذایی و دارویی

کاربرد فلزیاب صنعتی در صنایع غذایی

کاربرد فلزیاب تفریحی VLF

فلزیاب تفریحی یا VLF معمولا دارای کوئل کوچک برای جستجوی انواع فلزات در عمق کم می باشند. این نوع دستگاه حداکثر تا ۱٫۵ متر را می تواند کاوش کند اما به دلیل دریافت خطای بسیار کم توانایی کاوش در انواع خاک های شور و معدنی را دارد. به همین دلیل بیشتر فلزیاب های VLF را با قابلیت ضدآب بودن طراحی می کنند تا قادر باشد در ساحل و زیر آب به جستجو بپردازد. این نوع فلزیاب ها را دارای تنظیمات آسان و کاربر پسند و صفحه نمایش دیجیتال می باشد و برای اپراتور های کم تجربه بسیار مناسب است.

فلزیاب تفریحی در ساحل

فلزیاب پیشرفته PI

فلزیاب پالسی یا PI به عنوان یک فلزیاب پیشرفته شناخته می شود. این نوع سیستم دارای قدرت نفوذ بالا و تفکیک فلزات در اعماق بالا می باشند و برای عملیات گنج یابی بسیار مناسب است. این نوع فلزیاب ها کوئل های مختلفی را پشتیبانی می کنند و با عوض کردن اندازه کوئل در آن ها می توان عمق کاوش را کم یا زیاد کرد. در فلزیاب های پالسی به علت ارسال سیگنال های قدرتمند و مصرف بالای انرژی مجبور به استفاده از باتری های لیتیومی هستند که این امر موجب می شود که وزن دستگاه نسبتا سنگین باشد.

تفکیک فلزیاب پالسی

جهت مشاوره رایگان با فلزیاب تهران از طریق شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *